Забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату –
девіз Дня охорони праці у 2024 році!
28 квітня 2003 року Міжнародною організацією праці (МОП) було започатковано відзначення Всесвітнього дня охорони праці. Цей день є нагодою для привернення уваги громадськості, органів державної влади та суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням. З 2006 року Україна теж долучилася до відзначення Дня охорони праці, адже наша держава також підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять відповідні заходи. Девіз Дня охорони праці в 2024 році: «Забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату».
В умовах війни цей день набуває особливого значення, адже ведення бойових дій поглиблює кліматичну кризу, викликаючи значні викиди вуглекислого газу та інших парникових газів в атмосферу.
В контексті цьогорічної теми, напередодні Всесвітнього дня охорони праці, була організована зустріч-консультація колективу Навчального центру з фахівцем відділу з питань безпеки праці північного напрямку Управління інспекційної діяльності у Київській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Карлашем Анатолієм Івановичем.
Головний державний інспектор наголосив на тому, що працівники повинні знати основні нормативно-правові акти, які регулюють охорону праці та розуміти потенційні ризики і небезпеки, що пов’язані з конкретною професією або видом діяльності. Карлаш В.І. також розповів про заходи безпеки та профілактичні заходи, які допомагають уникнути травмування та нещасних випадків на робочому місці.
Важливо зазначити, що під час інформаційно-роз’яснювальної консультації працівники Навчального центру отримали від Головного державного інспектора змістовні відповіді на свої запитання.
Підводячи підсумки зустрічі, Анатолій Іванович акцентував увагу присутніх на нерозривній єдності успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці та усвідомленому і відповідальному ставленні до питань охорони праці і промислової безпеки як гарантії збереження здоров’я і життя працівників.