- Антикорупційна-програма-Навчального центру по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів
- Положення-про-уповноважену-особу-з-питань-запобігання-та-виявлення-корупції
- Опис ідентифікованих корупційних ризиків у діяльності Навчального центру на 2022 рік
- Звіт з оцінки корупційних ризиків в Навчальному центрі по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів та заходи їх усунення (мінімізації) за 2021 р.
- Звіт з виконання Антикорупційної програми за 2022 рік
Презентовано план заходів Укравтодору
з протидії корупції
05 липня 2022 року відбулась нарада за участі керівників та уповноважених осіб підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Укравтодору, на якій, Головою Укравтодору Євгеном Кузькіним та Керуючим Сектору з питань запобігання та виявлення корупції Андрієм Сутковим, презентовано План заходів Укравтодору з протидії корупції.
Як наголосив Євген Кузькін, «Головною метою Плану заходів з протидії корупції є побудова ефективної системи заходів управління ризиками на основі існуючих процесів і політик, запровадження нових дієвих політик, а також досягнення найвищого рівня доброчесності в системі Укравтодору, та як наслідок, підвищення довіри суспільства як до Укравтодору так і до дорожньої галузі в цілому. Ключову роль у побудові такої системи належить саме керівнику. Відданість та лідерство керівництва визначає чи стане доброчесність ефективним інструментом підтримки в системі Укравтодору».
За посиланням: https://pl.ukravtodor.gov.ua/press/news/50689.html
БУДУЄМО АНТИКОРУПЦІЙНИЙ КОМПЛАЄНС РАЗОМ – ГОЛОВНА ТЕМА СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО СЕМІНАРУ ДЛЯ УПОВНОВАЖЕНИХ З АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ В ОБЛАСТЯХ ТА ПІДПРИЄМСТВ, ЯКІ ВХОДЯТЬ ДО СФЕРИ УПРАВЛІННЯ УКРАВТОДОРУ
Дводенний захід пройшов 16-17 вересня за участі голови адвокатського об’єднання “Кріденс Партнерс” Ігоря Степанова.
В ході семінару детально розглянули питання:
-
Корупційне правопорушення та правопорушення, пов’язане з корупцією. Корупційний ризик. Реєстр корупціонерів.
-
НАЗК як регулятор державної антикорупційної політики та його уповноважені особи
-
Правила етичної поведінки
-
Конфлікт інтересів (премії, родичі, звернення/запити, дисциплінарні провадження)
-
COOL OF – обмеження після припинення діяльності функціонера.
-
Біткоїни у декларації. Як НАЗК перевіряє декларації.
Нагадаємо, Укравтодор стане першим державним органом, який впроваджуватиме сучасні антикорупційні практики ЄБРР в Україні.
У грудні 2020 року було підписано угоду між Укравтодором та ЄБРР загальною вартістю 450 млн євро. Вона включає не тільки реконструкцію майже 300 км дороги M-05 Київ – Одеса та будівництво Північного обходу Львова, але і впровадження чотирьох важливих реформ для дорожньої галузі. Серед них — реформа системи закупівель, підвищення безпеки руху, розвиток інфраструктури для електротранспорту, та ключова — антикорупційна.
За посиланням: https://ukravtodor.gov.ua/press/news/
ПОСИЛЮЄМО АНТИКОРУПЦІЙНИЙ НАПРЯМОК: ПРЕЗЕНТУВАЛИ АНАЛІЗ РОБОТИ РЕГІОНАЛЬНИХ СЛУЖБ ТА УПОВНОВАЖЕНИХ
Агентство відновлення презентувало результати аналізу стану антикорупційної роботи та професійного рівня антикорупційних уповноважених Служб відновлення в областях. Оцінку проводили із серпня по жовтень за підтримки Програми розвитку ООН та фінансування уряду Японії. Отримані результати дозволили визначити ті напрями професійного розвитку, які потребують підсилення. За результатами проведеної оцінки розробили програму заходів задля підвищення професійних компетенцій уповноважених.
Антикорупційний напрямок – один із пріоритетних у роботі Агентства відновлення. У регіональних службах за цей напрям відповідають уповноважені з питань запобігання та протидії корупції, які реалізують Антикорупційну програму, затверджену в кожному регіоні. Розробляють внутрішні документи, оцінюють корупційні ризики, ініціюють заходи з підвищення кваліфікації співробітників, а за потреби – внутрішні розслідування. Відтак, кваліфікація уповноважених важлива для забезпечення антикорупційної складової в Службах. Від цього залежить довіра до процесу відновлення.
«Забезпечити цілісний та системний підхід до розбудови антикорупційної системи у структурі Агентства – це той принцип, за яким ми будуємо нашу роботу. Ми готові допомагати Службам у всіх питаннях, особливо, що стосується запобігання корупції та реалізації своїх антикорупційних програм. Адже розуміємо, що це наша спільна робота та завдання – створити чесні та прозорі правила, за якими будемо відновлювати країну», – сказав голова Агентства відновлення Мустафа Найєм.
Досягнення високих стандартів у протидії та запобіганні корупції – це про тісну взаємодію між усіма підрозділами Агентства відновлення, сказала заступниця голови Агентства Валерія Іванова:
«Одне з головних питань, яке ставить суспільство, – прозорість та підзвітність процесів відновлення. Над цим працюємо з перших днів створення Агентства».
Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс підкреслив, що посилення прозорості й підзвітності процесів відновлення України є вирішальним фактором для покращення довіри як з боку громадян, так і міжнародної спільноти до державних інституцій.
«У цьому контексті зміцнення антикорупційних структур не тільки сприяє створенню прозорих та відповідальних систем управління, але й закладає міцний фундамент для сталого розвитку України. Міністерство, Агентство та всі уповноважені служби відіграють ключову роль у цьому процесі, і ми в ПРООН готові надати всю необхідну підтримку та експертизу для забезпечення ефективної реалізації цих важливих ініціатив», – сказав Христофор Політіс.
За посиланням: https://restoration.gov.ua/press/news/57785.html
.
Навчання працівників Навчального центру з антикорупційного комплаєнсу.
24.12.2024 в Навчальному центрі по підготовці, перепідготовці та підвищення кваліфікації кадрів проведено навчання персоналу щодо механізмів виявлення та реагування на можливі факти корупції або правопорушень, пов’язаних із корупцією.
На навчанні були розглянуті питання про організацію роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень та основні засади Кодексу етики та поведінки Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, а також основні корупційні ризики при навчанні водіїв автотранспортних засобів. Також були зауважено на повідомлення про можливі факти порушення антикорупційного законодавства та повідомлення про такі порушення.
Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Перова Л.М. наголосила що основними принципами етичної культури в Навчальному центрі є зміцнення культури до нульової толерантності (нетерпимості) до корупції, запобігання ризикам, які виникають при навчання на автотранспортних засобах, недопустимістю використання службових повноважень у приватній та публічних сферах, забороною на одержання неправомірної вигоди при виконання посадових обов’язків.
Було зазначено, що Навчальний центр прагне створити ефективну систему протидії корупції, що базується на етичних принципах та сучасних механізмах контролю. Підвищення рівня обізнаності персоналу та дотримання високих стандартів сприятиме зменшенню корупційних ризиків та зміцненню довіри громадськості до діяльності Навчального центру.